שאלות ותשובות

אם הבחנתם בחרק, צלמו ושלחו לנו תמונה ברורה באמצעות הטלפון הנייד ונזהה עבורכם. אם לא הבחנתם בטרמיטים אבל נתקלתם ברכיבי עץ כמו משקופי דלת חלולים או “אכולים”, תעלות בוץ ו/או גרגירים קטנים הדומים לפרג ייתכן ומדובר בטרמיטים. אם גיליתם ברכיבי עץ נקבים עגולים ו/או תלוליות נסורת כנראה שלא מדובר בטרמיטים אלא במזיקי עץ אחרים כמו ליקטוס או יקרונית.

לא. טרמיטים נמצאים כמעט בכל רחבי הארץ ללא קשר לסוג הקרקע או האקלים. רשימת ישובים בהם איתרנו טרמיטים: אילת, ירושלים, חיפה, אשדוד, אשקלון, באר-שבע, בית-יצחק, נתניה, כפר-נטר, מושב נטעים, נס-ציונה, עומר, מצפה עמוקה, עין-יהב, עין גדי, מכמורת, בית-ינאי, קיסריה, פרדס-חנה, פרדסיה, יבנה, רעות מכבים, בית-שמש, ביתן אהרון, אביחיל, פולג, יוטבתה, מצפה שלם, מבשרת ציון, קטורה, מצפה-יריחו, כפר-אדומים, מעלה-אדומים, תל-אביב, פתח-תקווה, באר-יעקב, ראשון-לציון, שדות-בר, ערד, דימונה.

טרמיטים בונים תעלות בוץ כדי לשמור על רמת לחות קבועה בסביבת המחיה שלהם ולצורכי הגנה מפני קרינה וטורפים כגון נמלים.

כן. ישנם לקוחות שבביתם מקננים גם טרמיטי קרקע וגם טרמיטי עץ. במקרים כאלה אנחנו מבצעים שני טיפולים שונים באותו נכס.

משום שלא ניתן להציע פתרון אפקטיבי לפני שהוגדרה הבעיה. הדבר דומה לניסיון לטפל בירך שבורה באותו האופן שבו מטפלים בשריטה בברך. בהתאם לזיהוי – או בהתאם להגדרת הבעיה, נקבע הטיפול.

הטיפול ייעודי לטרמיטים. איננו עובדים עם חומרים מסוכנים או רעילים לאדם, לסביבה או אפילו לחרקים אחרים. לשם ההשוואה, רמת הרעילות של הרקוויאם המשמש להדברת טרמיטים שוכני קרקע פחותה
מזו של מלח שולחן. ולכן, אין בעיה לשהות בבית בזמן הטיפול.

לא. שיטת הטיפול אינה כוללת קידוחים ברצפה או חפירת תעלה מסביב לנכס
כמקובל בטיפול הכימי.

טרמיט מכונףטרמיטים שונים בצורה מובהקת מנמלים. ראו תמונה מצורפת. מתלבטים?
שלחו לנו תמונה ברורה ונזהה עבורכם אם מדובר בטרמיטים 058-4202988

טרמיטי עץ וטרמיטי קרקע שונים זה מזה באופן מהותי ולכן גם הטיפול בהם אינו זהה. בעוד שטרמיטים
שוכני קרקע מקננים בעומק האדמה במושבות המונות מיליוני פריטים ומלקטים את מזונם, טרמיטים שוכני
עץ, חיים במקום שממנו הם ניזונים קרי – משקוף, ארון וכו’ במושבות המונות מאות עד אלפי פריטים בודדים. ולכן, הטיפול בטרמיטים שוכני קרקע הוא מורכב וארוך בעוד שהטיפול בטרמיטים שוכני עץ הוא חד פעמי, קצר וזול באופן משמעותי.

כל עוד הסביבה נגועה קיים תמיד חשש להדבקות חוזרת. בעונות המעבר הטרמיטים מצמיחים כנפיים ועפים מרחקים קצרים במטרה למצוא אתרים חדשים לקינון ולכן קיים תמיד חשש להדבקות חוזרת מהסביבה.