היי,

התמונה המצורפת היא של טרמיט ממין פלסטיני, שוכן קרקע, שנמצא השבוע בחצר בית באיזור בית שאן. שלוש המלצות פשוטות שימנעו מהטרמיטים להפוך את חצר הבית שלכם לבית גידול מושלם: 1. השתדלו לא להצמיד פרחים וצמחים עם טפטפות לקירות הבית. 2. השתדלו לשמור על גינה נקיה, אל תשאירו חתיכות עץ, ריהוט ישן ולא מטופל מעץ בגינה. 3. ולקראת ימות הקיץ החמים, איספו את מי המזגנים, הטיפטוף הקבוע של מי מזגן לגינה יוצר תנאים מושלמים למושבת טרמיטים.

אם מצאתם טרמיטים בבית או בחצר אתם מוזמנים לשלוח אלינו פריט ונזהה אותו עבורכם, ציינו על המעטפה את האיזור שבו נמצא הפריט. כתובתינו: מושב נטעים 76870

להתראות וסופ"ש נעים, יעל 

 

2 תגובות

 1. שלום,
  אנחנו מעונינים לרכוש בית צמוד קרקע בן 10 במערב ראשון.
  הבנו שיש הרבה טרמיטים באזור הזה אולם בעלי הבית טוענים שהם לא נתקלו בטרמיטים.
  מה אתם ממליצים לעשות?
  שבת שלום
  אמנון

  1. שלום אמנון,

   תודה על פנייתך. ראשון מערב הוא איזור נגוע מאוד בטרמיטים.
   אנחנו יכולים להציע 1. ביקור בנכס – לצורך זיהוי מינ/י הטרמיטים – לעיתים מקנן יותר ממין אחד באותו נכס. חשוב מאוד לזהות את מין הטרמיט מכיון שהטיפול אינו זהה. איתור נגיעות או/ו טיפולים קודמים במידה ונעשו והכנת דו"ח ובו מימצאי הבדיקה. 2. הקמת מערך ניטור שמטרתו לזהות האם קיימת מושבה/ות טרמיטים פעילה בנכס או/ו בגינה.
   בתום הבדיקה ניתן יהיה לומר אם יש/אין נגיעות בנכס. יחד עם זה חשוב לזכור, באיזורים כמו מערב ראשון שבהם הנגיעות גבוהה, גם אם הנכס תרם נדבק מומלץ מאוד להקים מערך ניטור שיאפשר לאתר טרמיטי קרקע במידה וישנם.
   מומלץ מאוד להתקין בבתים באיזור ובשפלת החוף בכלל, רשתות (על החלונות ועל הדלתות) ולהרחיק מים (מי מזגנים, השקיה) מהמבנה.

   נשמח לעמוד לרשותך,

   להתראות, יעל

סגור לתגובות.